Bitwa o głosyW związku z licznymi pytaniami dotyczącymi szczegółów akcji „Bitwa o wozy", prezentujemy wytyczne dla Ochotniczych Straży Pożarnych w tym zakresie.

 

Wytyczne dotyczące zakupu wozów w ramach akcji „Bitwa o wozy": https://www.straz.gov.pl/download/5009

Źródło: KG PSP straz.gov.pl

Bitwa o głosyMinisterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sfinansuje zakup 16 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Warunkiem zdobycia nowoczesnego samochodu pożarniczego jest wykazanie się obywatelską postawą. Pojazdy ufundowane przez MSWiA trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo.
Samochody trafią do jednostek w gminach, w których odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich. Pojazdy przekaże Komenda Główna PSP po uzgodnieniu z danym wójtem lub burmistrzem. Rozstrzygnięcie Bitwy o wozy nastąpi wkrótce, Prezydenta RP wybieramy już 28 czerwca.

Źródło: KG PSP straz.gov.pl

logo FFPInformujmy, że na stronie internetowej www.firefightersplus.eu dostępna jest platforma edukacyjna – doskonałe narzędzie, które pomoże strażakom przygotować zajęcia w szkołach i nie tylko, w zakresie podnoszenia świadomości społecznej w aspekcie bezpieczeństwa.

Platforma jest efektem projektu pod nazwą „Straż Pożarna jako modelowy podmiot integracji społecznej", realizowanego przez KW PSP w Poznaniu.

Pogoda